امکانات جانبی دستگاه کارتخوان برای کسب و کار راحت تر

امکانات جانبی دستگاه کارتخوان برای کسب و کار راحت تر

 


امکانات جانبی دستگاه کارتخوان برای کسب و کار راحت تر

این نگرش که دستگاه کارتخوان را تنها ابزار سهولت پرداخت برای راحتی مشتری معرفی می‌کند باعث شده است که بسیاری از کسب و کارها از مزیت‌های خاص دستگاههای کارتخوان کمتر مطلع باشند. دستگاه کارتخوان ابزاری برای سهولت داد و ستد یا به زبانی دقیق‌تر بهترین و کاربردی‌ترین ابزار تراکنش‌های خرد در تجارت الکترونیک است. و فروشنده و مشتری هر دو از منافع آن بهرمند می‌شوند. در صورتی که به تازگی دستگاه کارتخوان تهیه کرده‌اید یا به دنبال کسب اطلاع برای خرید دستگاه کارتخوان به این مطلب رسیدید، چه خوب است بدانید که تراکنش تنها امکان و مزیت این دستگاه نیست. فروشنده‌ها می‌توانند با استفاد از امکانات آخرین نسل دستگاه کارتخوان که در ادامه این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد، کسب و کار راحت‌تری را تجربه کنند.

 

استفاده از چند حساب در یک دستگاهنسل قدیمی‌تر دستگاههای کارتخوان تنها از یک حساب پذیرنده پشتیبانی می‌کردند اما کارتخوان‌های جدید بسته به نوع و مدل قادر به پشتیبانی و اتصال به چند حساب مستقل را دارند. پرداخت چندحسابی صاحب دستگاه را قادر می‌سازد با انتخاب شماره حسابِ دلخواه تراکنش‌های مشتریان را به حساب مدنظر خود هدایت کنند. این قابلیت برای مراکز پخش و همچنین مراکزی که چند فروشنده یا شریک تجاری دارند بسیار کارآمد و در مدیریت حسابها تاثیرگذار است. پرداخت به صورت چندحسابی می‌تواند به صورت درصدی و کاملا خودکار انجام شود، یعنی به محض انجام تراکنش از طرف مشتری، مبلغ تراکنش به صورت خودکار و بر اساس درصد تعیین شده به حسابهای تعریف شده انتقال می‌یابد.
امکان استفاده از کد یا شناسه پرداخت برای حسابهای بانکی که دارای کد یا شناسه پرداخت هستند قابلیتی ارزشمند دیگری است که در دستگاههای pos نسل جدید قابل استفاده است. شناسه‌دار کردن پرداخت‌ها باعث می‌شود پیگیری و ردیابی کردن تراکنش‌های به یک حساب ساده‌تر و تفکیک‌پذیر باشد برای همین است که قبوض پرداختی انرژی همه دارای شناسه هستند. با پیشرفت بانکداری الکترونیک مشتریان حقیقی نیز به تدریج به اهمیت این امکان پی برده و پرداخت‌های شناسه‌دار محبوبیت و افزایش بیشتری خواهد یافت.اتصال به دستگاه بارکدخوان و QRنسل قبلی دستگاههای کارتخوان قادر به پشتیبانی و اتصال مستقیم به دستگاه بارکدخوان نبودند. نیاز به سخت‌افزار و نرم‌افزار جانبی به عنوان مانعی برای استفاده از دستگاه بارکدخوان محسوب می‌شد. از طرف دیگر برخی از فروشندگان تصور می‌کنند باید مانند مراکز خرید بزرگ یا سوپرمارکت‌ها دارای طیف وسیعی از خرده‌محصولات باشند تا دستگاه بارکدخوان به سهولت کسب و کار آنها کمک کند. در صورتی که کارت خوان‌های نسل امروز قادر به اتصال مستقیم به بارکدخوان و اسکنر QR هستند. اگر چه وجود یک سیستم جانبی مدیریت ورود محصولات به صندوق و حسابداری مرتبط با آن را آسانتر می‌کند برای فروشگاههای تک محصول یا دارای تنوع کم کالا اتصال مستقیم کارت خوان به دستگاه بارکدخوان قابلیت ارزشمندی است.
بانکها و سخت‌افزارهای پشتیبانی کننده فناوری NFC با حذف تدریجی کارتهای بانکی استفاده از دستگاههای کارتخوانی که بتوان این گروه از خدمات جدید را پشتیبانی کند را جدی‌تر می‌کند. فناوری NFC و QR در کارتخوان‌های نسل جدید وجود دارد با این حساب نیازی نیست در آینده برای مجهز کردن فروشگاه به فناوری‌های روز برای دستگاه جدید هزینه کرد. خرید دستگاه پوز که این دو فناوری را علاوه بر امکانات پیش‌فرض خود پشتیبانی کند مزیتی است که در هنگام خرید بهتر است به آن توجه کنید.قابلیت اتصال به چاپگر دومچاپگرهای حرارتی موجود در روی دستگاههای کارتخوان باوجود سرعت و سهولت استفاده دارای معایبی هستند. برای مثال رنگ جوهر کاغذهای حرارتی پایداری زیادی ندارد و از طرف دیگر برای فروشگاههای پرتراکنش تعویض پیوسته رل کاغذ می‌تواند کمی آزار دهنده باشد. قابلیت خروجی به چاپگر دوم نه تنها فروشنده را قادر می‌سازد در صورت بروز مشکل فنی در چاپر سرخود دستگاه به کار خود ادامه دهد، می‌تواند در مواقع مورد نیاز به سرعت اقدام به چاپ با پرینتر متفاوت کند. برای بسیاریی از شرکت‌ها و سازمانها که فیش چاپ‌شده خاص است می‌توان همین رسید را روی کاغذ و با فرمت خاصی چاپ گرفت. این قابلیت اهمیت فراوانی دارد. و سازمانها و شرکت‌ها را قادر می‌سازند در مدیریت رسیدها و فیش‌های کاغذی بسیاری کارآمدتر عمل کنند.
امکانات معرفی شده آخرین و تنها قابلیت‌های دستگاههای کارتخوان نیست، این دستگاههای ارزشمند مانند هر ابزار فناورانه دیگر پیوسته در حال گسترش و پیشرفت هستند. برای کسب اطلاع بیشتر در مورد امکانات و نحوه واگذاری دستگاههای کارتخوان همکاران ما در  شرکت تجارت الکترونیک اسپیناس آماده پاسخگویی به سوالات و مشاوره رایگان هستند.

9193335931
ارسال دیدگاه